Uważaj na czuwanie!

Zuza

Wiele osób wyrobiło sobie nawyk oszczędzania i pamięta o wyłączaniu światła podczas wychodzenia z pokoju. Podobnie część z nas dba o to, aby nie marnować energii elektrycznej na podgrzewanie wody, decydując się na ogrzewanie jej gazem. Czy jesteśmy jednak świadomi tego, jakie jest rzeczywiste zużycie energii elektrycznej przez urządzenia, z których nie korzystamy?

Często zdarza się nam ignorować stan czuwania, który jest dostępny w wielu urządzeniach. Przekonani o niskim, a wręcz znikomym zużyciu prądu w ten sposób, rezygnujemy z całkowitego odłączenia telewizora, komputera czy radia z sieci elektrycznej. Nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak poważny błąd popełniamy. W skali miesiąca bowiem możemy zaoszczędzić istotną ilość pieniędzy, która wystarczy na pokrycie taniego abonamentu telefonicznego lub rachunku za Internet. Czy istnieje wygodny sposób na wyłączanie urządzeń z sieci elektrycznej? Wystarczy zakupić odpowiedniego rozmiaru listwę i skorzystać z programowalnego wyłącznika elektrycznego. Wówczas będziemy mieli pewność, że nasze urządzenia nie będą pracowały w nocy i nie zużyją nawet drobnych ilości prądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Oszczędzanie na świetle

Czy zdarza się nam, że jesteśmy przerażeni rachunkami za prąd w okresie zimowym? Nawet nie korzystając z ogrzewania elektrycznego, bardzo często dochodzi do sytuacji, w której rachunki za energię elektryczną w okresie zimowym są niemal dwukrotnie wyższe od tych z okresu letniego. Co może być tego powodem? Przede wszystkim zwiększone […]