Oszczędzanie na świetle

Zuza

Czy zdarza się nam, że jesteśmy przerażeni rachunkami za prąd w okresie zimowym? Nawet nie korzystając z ogrzewania elektrycznego, bardzo często dochodzi do sytuacji, w której rachunki za energię elektryczną w okresie zimowym są niemal dwukrotnie wyższe od tych z okresu letniego. Co może być tego powodem?

Przede wszystkim zwiększone zapotrzebowanie na światło. To jeden z głównych czynników, generujących wysokie rachunki za energię elektryczną. Jak można temu zaradzić i radykalnie obniżyć rachunki za prąd? Warto wybrać się do najbliższego sklepu z żarówkami i zapoznać się z ich mocą. Obecnie nawet żarówki energooszczędne nie są w stanie zagwarantować nam takich oszczędności, jak coraz popularniejsze żarówki halogenowe czy LED.

Zanim jednak zdecydujemy się na ich zakup, powinniśmy sprawdzić dokładnie ich żywotność. Może bowiem się okazać, że krótki czas działania żarówek energooszczędnych nie zrekompensuje nam niższego rachunku za energię elektryczną. Różnica w cenach pomiędzy poszczególnymi żarówkami jest ogromna. Najczęściej jednak sprowadza się do prostej zależności – im dana żarówka jest tańsza, tym więcej prądu pobiera. Wymieniając żarówki na energooszczędne powinniśmy zachować zdrowy rozsądek, gdyż zbyt słabe lampy typu LED dają niewystarczające światło i uniemożliwią nam komfortowe funkcjonowanie po zmierzchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Urządzenia energooszczędne dla domu

Chcąc obniżyć rachunki za energię elektryczną, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się posiadanym przez nas urządzeniom. Niejednokrotnie możemy być zdziwieni, jak wiele prądu pobierają poszczególne artykuły gospodarstwa domowego. Zanim zdecydujemy się na wymianę poszczególnych urządzeń na ich energooszczędne odpowiedniki, powinniśmy zapoznać się z dostępnymi oznaczeniami na tych sprzętach. Przede wszystkim uzyskamy w […]