Kupujemy energooszczędne urządzenia

Zuza

Wybór urządzeń AGD jest obecnie ogromny. Niektórzy konsumenci dokonują zakupu wyłącznie na podstawie ceny i rozmiarów urządzenia. Tymczasem warto kupować świadomie, ponieważ w ten sposób można przyczynić się do mniejszego zużycia energii, a jednocześnie niższych rachunków.

Kupując pralkę zwróćmy uwagę czy znajduje się w klasie A lub A+. Taką informację znajdziemy na etykiecie energetycznej. Część z tych urządzeń posiada także nowoczesne funkcję, które nie tylko ułatwią pranie, ale wspomogą ograniczyć wykorzystanie energii. Do nich zalicza się m.in. funkcja automatycznego ważenia wsadu czy zamkniętego obiegu wody ze zraszaniem.

Podobne kryteria klasowe występują w przypadku lodówek i zamrażarek. Najlepiej, żeby znajdowały się w klasie A+ i A++. Wielkość lodówki warto dobrać na podstawie ilości osób w danym gospodarstwie domowym. Przydatne będą również takie funkcje, jak funkcja kontroli otwartych drzwi, automatyczne usuwanie szronu.

Do najbardziej energooszczędnych płyt kuchennych zaliczają się płyty indukcyjne. Tego typu płyty cechują się najwyższą sprawnością, w porównaniu do np. płyt żeliwnych. Idealna płyta kuchenna powinna mieć też takie funkcje, jak wskaźnik wykorzystania ciepła resztkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Opcje dla młodych

Prawda jest taka, że jednak warto jest wziąć to pod uwagę, że wiele młodych osób pragnie zainwestować swoje pieniądze. Nie zawsze można jednak to wszystko zrealizować w krótkim czasie, co sprawia,