Komputer czy laptop?

Zuza
www.fondlar.pl

Zwolennicy urządzeń energooszczędnych podkreślają nie tylko wydajność tego typu sprzętu, ale przede wszystkim fakt, iż do swojej pracy potrzebują one względnie małej ilości prądu. Energooszczędne maszyny, lampy i pojazdy są ponadto przyjazne środowisku. W wielu przypadkach korzystanie z nich daje wymierne korzyści finansowe, nawet jeśli bierzemy pod uwagę ich wyższy koszt początkowy. Jak wygląda zestawienie przykładowych urządzeń energooszczędnych ze sprzętem, który zużywa standardowe ilości energii elektrycznej?

Najlepiej zilustruje to przykład komputera stacjonarnego i laptopa. Popularny PC jest o wiele tańszy od laptopa w momencie zakupu, a jego żywotność jest zazwyczaj dłuższa, niż w przypadku notebooka. Jakie wobec tego zalety posiada komputer przenośny? Laptopy pobierają znacznie mniej prądu. W niektórych modelach pobór energii elektrycznej jest aż czterokrotnie niższy! Ponadto dużą zaletą laptopów jest ich względnie mały rozmiar i możliwość korzystania z nich w dowolnym miejscu. Osoby pracujące wiele godzin przy komputerze, z całą pewnością dostrzegą zalety przenośnych komputerów i zauważą różnicę w rachunkach za prąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Kosztowna energia cieplna

Większość osób ze strachem oczekuje zimy. To nie niskie temperatury przerażają ludzi, ale wysokość opłat ponoszonych w związku z koniecznością ogrzewania mieszkania. Niezależnie od tego, jak energooszczędne ogrzewanie posiadamy, to nie zagwarantuje nam niskich rachunków za ogrzewanie. Z tego właśnie powodu należy zadbać o to, aby mieszkanie lub dom był […]