Opcje dla młodych

Opcje dla młodych

Prawda jest taka, że jednak warto jest wziąć to pod uwagę, że wiele młodych osób pragnie zainwestować swoje pieniądze. Nie zawsze można jednak to wszystko zrealizować w krótkim czasie, co sprawia,

Cyztaj dalej

Kupujemy energooszczędne urządzenia

Kupujemy energooszczędne urządzenia

Wybór urządzeń AGD jest obecnie ogromny. Niektórzy konsumenci dokonują zakupu wyłącznie na podstawie ceny i rozmiarów urządzenia. Tymczasem warto kupować świadomie, ponieważ w ten sposób można przyczynić się do mniejszego zużycia energii, a jednocześnie niższych rachunków.

Cyztaj dalej

Energooszczędne pranie

Energooszczędne pranie
www.mkswronki.pl

Coraz większej liczbie osób zależy na tym, żeby obniżyć rachunki za energię elektryczną. Można tego dokonać odpowiednio korzystając z urządzeń AGD. Należy przy tym pamiętać, żeby stosować się do zaleceń producenta oraz postępować zgodnie z instrukcjami. Sporych oszczędności można dokonać na praniu. Bez względu na to, jaką pralkę posiadamy, możemy obniżyć zużycie energii. W jaki sposób można to osiągnąć?

Cyztaj dalej

Energooszczędne korzystanie z lodówki i zamrażarki

Energooszczędne korzystanie z lodówki i zamrażarki

Lodówki i zamrażarki znajdują się niemal we wszystkich gospodarstwach domowych. Dzięki nim możemy przedłużyć świeżość artykułów spożywczych. Warto jednak pamiętać o umiejętnym korzystaniu z tych urządzeń. Podstawową zasadą jest nie umieszczanie w lodówce ciepłych bądź gorących produktów. Wówczas lodówka zużywa większe ilości energii, żeby zrównoważyć temperaturę. Wszelkie ciepłe produkty pozostawmy do ostygnięcia, zanim włożymy je do lodówki.

Cyztaj dalej

Etykiety energetyczne

Etykiety energetyczne

W większości gospodarstw domowych znajdują się takie urządzenia AGD, jak odbiornik telewizyjny, chłodziarka, komputer, drukarka czy odtwarzacz DVD. Z tych urządzeń korzysta się ze zróżnicowaną częstotliwością. Ponadto zużywają energię w odmiennym stopniu. Jak zatem rozpoznać, które urządzenia można zaliczyć do energooszczędnych?

Cyztaj dalej

Dlaczego warto oszczędzać energię?

Dlaczego warto oszczędzać energię?

Powszechność oraz dostępność energii sprawia, że coraz trudniej wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez niej. Dzięki energii możemy się ogrzać, ochłodzić, wykonywać obowiązki korzystając z sztucznego oświetlenia. Do najpopularniejszych paliw energetycznych zalicza się ropa naftowa, gaz ziemny oraz węgiel ekogroszek z rosji. Nie są to surowce, które posiadają same zalety. Coraz więcej osób zastanawia się nad ich światowymi zasobami. Należy brać pod uwagę to, że wszelkie zasoby mogą się kiedyś wyczerpać. Z tego powodu ceny najbardziej deficytowych surowców ulegają znaczącej podwyżce. Ponadto korzystając z tych surowców energetycznych przyczyniamy się do zanieczyszczenia środowiska.

Cyztaj dalej