Etykiety energetyczne

Etykiety energetyczne
gps.city-traffic.com.pl

W większości gospodarstw domowych znajdują się takie urządzenia AGD, jak odbiornik telewizyjny, chłodziarka, komputer, drukarka czy odtwarzacz DVD. Z tych urządzeń korzysta się ze zróżnicowaną częstotliwością. Ponadto zużywają energię w odmiennym stopniu. Jak zatem rozpoznać, które urządzenia można zaliczyć do energooszczędnych?

Warto wspomnieć, że obecne urządzenia AGD są o wiele bardziej energooszczędne, w porównaniu do urządzeń sprzed kilkunastu lat. Jednakże możliwość oszczędzania energii dzięki urządzeniom AGD cały czas jest bardzo duża. Wystarczy przy zakupie poszczególnych urządzeń AGD zwracać uwagę na etykiety energetyczne. Co one obrazują? Etykiety energetyczne są najłatwiejszym sposobem, żeby określić zużycie energetyczne, klasę energetyczną. Ponadto z etykiety energetycznej poznamy markę producenta oraz model. Niezbędne będą również informacje takie, jak zużycie wody w przypadku np. zmywarek. W ten sposób konsument może świadomie nabyć urządzenie, które według jego preferencji będzie najbardziej odpowiednie.

W przypadku niektórych urządzeń, obecność etykiet energetycznych jest obowiązkowa. W szczególności dotyczy to m.in. pralek i suszarek bębnowych, chłodziarko-zamrażarek, piekarników elektrycznych, zmywarek, klimatyzatorów domowych, źródeł światła czy pralko-suszarek. W przypadku drobniejszych urządzeń, takich jak czajniki elektryczne nie ma obowiązku oznaczania ich etykietami energetycznymi.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *