Energooszczędne pranie

Zuza
www.ihwc2010.com

Coraz większej liczbie osób zależy na tym, żeby obniżyć rachunki za energię elektryczną. Można tego dokonać odpowiednio korzystając z urządzeń AGD. Należy przy tym pamiętać, żeby stosować się do zaleceń producenta oraz postępować zgodnie z instrukcjami. Sporych oszczędności można dokonać na praniu. Bez względu na to, jaką pralkę posiadamy, możemy obniżyć zużycie energii. W jaki sposób można to osiągnąć?

Pamiętajmy o tym, żeby uruchamiać pralkę dopiero wtedy, gdy jej bęben będzie w pełni zapełniony. W przeciwnym wypadku doprowadzimy do zwiększonego zużycia nie tylko energii elektrycznej, ale także wody i środków piorących. Wiele pralek wyposażonych jest w funkcję wstępnego prania. Nie jest ona opłacalna w każdym przypadku. Funkcję tę możemy zaprogramować dopiero, jeśli nasze ubrania są mocno zabrudzone. Pranie wstępne zużywa bowiem większą ilość wody i energii elektrycznej, niż w przypadku prania zwykłego. Starajmy się również unikać prania w bardzo wysokich temperaturach.

Producenci coraz częściej udoskonalają pralki w oparciu o ekologiczne standardy. Coraz częściej pralki posiadają funkcję ekonomicznego prania, dzięki czemu urządzenie zużywa mniej energii. Warto ograniczyć także korzystanie z suszarki bębnowej, ponieważ jej użytkowanie wiąże się ze znacznym zużyciem energetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Kupujemy energooszczędne urządzenia

Wybór urządzeń AGD jest obecnie ogromny. Niektórzy konsumenci dokonują zakupu wyłącznie na podstawie ceny i rozmiarów urządzenia. Tymczasem warto kupować świadomie, ponieważ w ten sposób można przyczynić się do mniejszego zużycia energii, a jednocześnie niższych rachunków.