Energooszczędne korzystanie z lodówki i zamrażarki

Energooszczędne korzystanie z lodówki i zamrażarki

Lodówki i zamrażarki znajdują się niemal we wszystkich gospodarstwach domowych. Dzięki nim możemy przedłużyć świeżość artykułów spożywczych. Warto jednak pamiętać o umiejętnym korzystaniu z tych urządzeń. Podstawową zasadą jest nie umieszczanie w lodówce ciepłych bądź gorących produktów. Wówczas lodówka zużywa większe ilości energii, żeby zrównoważyć temperaturę. Wszelkie ciepłe produkty pozostawmy do ostygnięcia, zanim włożymy je do lodówki.

Istotne jest także lokalizacja tych urządzeń. Najlepiej, żeby nie znajdowały się w pobliżu urządzeń grzejących bądź w miejscach intensywnie nasłonecznionych. O sprawność lodówki można zadbać pamiętając o regularnym czyszczeniu zewnętrznego wymiennika ciepła. W ten sposób ułatwione zostaje wydalanie ciepła, które zawarte jest w produkcie.

Podczas otwierania lodówki zadbajmy o to, by czas otwarcia był jak najkrótszy. Dzięki temu unikniemy wniknięcia wilgotnego powietrza z otoczenia, które następnie jest wydalane z lodówki. Chłodziarka powinna być również systematycznie czyszczona za pomocą wody z dodatkiem łagodnego środka czyszczącego.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *