Dlaczego warto oszczędzać energię?

Zuza
www.fundacja-spoleczn.pl

Powszechność oraz dostępność energii sprawia, że coraz trudniej wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez niej. Dzięki energii możemy się ogrzać, ochłodzić, wykonywać obowiązki korzystając z sztucznego oświetlenia. Do najpopularniejszych paliw energetycznych zalicza się ropa naftowa, gaz ziemny oraz węgiel ekogroszek z rosji. Nie są to surowce, które posiadają same zalety. Coraz więcej osób zastanawia się nad ich światowymi zasobami. Należy brać pod uwagę to, że wszelkie zasoby mogą się kiedyś wyczerpać. Z tego powodu ceny najbardziej deficytowych surowców ulegają znaczącej podwyżce. Ponadto korzystając z tych surowców energetycznych przyczyniamy się do zanieczyszczenia środowiska.

Warto wspomnieć, że przerwy w dostawie energii poczynią poważne zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Najbardziej katastroficzne skutki będą dotyczyć szpitali. Wielu chorych już teraz musi korzystać ze specjalistycznych urządzeń, które pobierają energię elektryczną. Szacuje się, że zapotrzebowanie na energię w ciągu kolejnych kilkunastu lat, ulegnie wzrostowi. Ludzie w dalszym ciągu będą oczekiwać polepszenia standardu życia, co objawiać się będzie w korzystaniu z większej ilości zasobów energetycznych. Dalsze użytkowanie poszczególnych surowców spowoduje zwiększenie emisji dwutlenku węgla, który z kolei może przyczynić się do globalnego ocieplenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Etykiety energetyczne

W większości gospodarstw domowych znajdują się takie urządzenia AGD, jak odbiornik telewizyjny, chłodziarka, komputer, drukarka czy odtwarzacz DVD. Z tych urządzeń korzysta się ze zróżnicowaną częstotliwością. Ponadto zużywają energię w odmiennym stopniu. Jak zatem rozpoznać, które urządzenia można zaliczyć do energooszczędnych?